Blog

 

 

Jak vybrat ponožky podle materiálu? 3 + 1 tip od Sokino

Nejen oblíbený vzhled, ale i kvalitní materiál je při výběru ponožek důležitý. Pokud se výrobci ponožek povede skloubit oboje, můžete mít jasno na první dobrou. Jaké složení nabízejí české ponožky Sokino a podle čeho poznáte prémiovou kvalitu? Čtěte dále… 

 

Po ponožkách, které zajišťují pohodlí a přispívají ke správné péči o nohy, pátrá stále více lidí. Nemusí to být jen ti, kteří mají problém se zvýšeným pocením nohou a následným zápachem, ale obecně lidé, kteří mají rádi komfort a kvalitní výrobky s dlouhou životností.

 

Hoďte nohy do pohody: Nejlepší možné složení ponožek

Naše ponožky typicky tvoří 85 % česané bavlny, 10 % polypropylenu s ionty stříbra a 5 % elastanu. U merino ponožek je to pak 70 % kvalitní merino vlny, 25 % polypropylenu a 5 % elastanu. Pojďme se podívat, co to znamená v praxi.

 

1. Kvalitní bavlna hřeje i dýchá

V Sokino používáme certifikovanou česanou bavlnu, která je odolnější vůči mechanickému namáhání, a prošoupání ponožek tedy jen tak nehrozí. Díky vysokému podílu bavlny jsou ponožky také příjemné na dotek a celodenní nošení. Kvalitní bavlna je totiž vždy jemná a prodyšná.

 

2. Polypropylen pruží a zpevňuje

Pokud se umělých vláken stále tak trochu bojíte, tak u polypropylenu k tomu není rozhodně důvod, právě naopak. Rychle a spolehlivě odvádí vlhkost z pokožky, má termoizolační schopnosti, je lehoučký a zároveň pevný a nevyvolává alergické reakce. Co více si přát? Ještě něco bychom měli: Je také stálobarevný.

 

3. Ionty stříbra chrání před bakteriemi

Ponožky s ionty stříbra zabrání útoku bakterií na sebemenší kapičku potu, a tím snižují zápach nohou i po celodenním nošení. Ionty stříbra jsou pevně zabudovány již v samotné struktuře polypropylenového vlákna, a proto jsou odolné i vůči praní. Jste někdy doslova celý den na nohou? Pak věřte, že vás ponožky se stříbrem nezradí.

 

Tip na závěr: Ponožky pro celou rodinu

Snad už jen pomyslnou třešničkou na dortu (nebo klidně na ponožce) je to, že všechny ponožky Sokino mají zdravotní lem a řetízkovanou špici. Jsou vhodné pro ženy i muže a nezapomínáme ani na děti. Pohodlí a kvalitní ponožky jsou důležité pro celou rodinu. Přesvědčte se sami.

Stačí si už jen vybrat ty pravé pro vás! 

Zapomeňte na nudné firemní dárky. Originální ponožky potěší i pobaví!

Řešíte několikrát do roka dárky pro své zaměstnance nebo kolegy? Pak vám možná čas od času dojdou nápady. Přidejte mezi benefity originální ponožky, které jen tak neskončí ve skříni, a máte vyhráno. Poradíme vám, jak se v práci odměnit stylově. 

 

Dobré víno, dárkové koše, vouchery nebo různé bonusové kartičky na čerpání slev jsou fajn a zaměstnance nebo obchodní partnery určitě potěší. Pokud je ale chcete překvapit něčím neotřelým, a zároveň praktickým, nabízejí se kvalitní ponožky s designem podle vašich představ. Může v nich být ukryto mnohem více, než se na první pohled zdá.

 

Ponožky pro firmy jako hravý prvek firemní kultury

Firemní večírky, teambuildingy, motivační soutěže, interní komunikace jako celek – je toto vše pro vaši firmu důležité? Záleží vám na loajalitě zaměstnanců a sounáležitosti s firemní kulturou?

Pak k těmto tématům můžete přistoupit i hravě a zařadit veselé ponožky do různých aktivit jako odměnu. Kolegové je určitě užijí jak v kanceláři, tak třeba na výšlapu do přírody.

Obchodní partneři pak ocení nejen to, že spolupráce s vámi je spolehlivá a bezproblémová, ale také to, že ji umíte odlehčit. Smysl pro humor, nadsázku a kreativní myšlení je nedílnou součástí businessu.

 

Přibalte originální ponožky k dalším praktickým dárkům

Mnoho firem se v souladu se svojí vizí připojuje k myšlenkám udržitelného rozvoje nebo společenské odpovědnosti. Odrazit se to může v mnoha oblastech a jednou z nich je například i obdarovávání zaměstnanců při různých příležitostech.

Firemní dárky v podobě nepotřebných předmětů, které mají navíc často k šetrné výrobě daleko, už rozhodně nejsou trendy. Originální ponožky mohou být proto nejen zpestřením narozenin vašeho šéfa, ale součástí celého konceptu dárkových balíčků

 

Reklamní ponožky mohou podpořit a oživit kampaň

Pokud se vaše firma nebo společnost připojuje k některým celostátním akcím nebo kampaním, můžete to dát najevo mnoha způsoby. Jedním z nich jsou určitě reklamní ponožky s vybranými motivy, symboly nebo logy.

V případě, že právě chystáte vlastní kampaň na podporu nějaké služby nebo produktu, můžete reklamní ponožky použít jako vtipnou součást merchandingu. Placky, hrníčky, klíčenky… To vše už tu bylo. Obujte se do toho tentokrát s opravdovým důvtipem.

 

Jak probíhá zakázková výroba ponožek v Sokino?

Jako český výrobce ponožek dbáme na ty nejlepší materiály a detaily, díky kterým se budete cítit komfortně i po celém dni na nohou.

Při zakázkové výrobě si můžete vybrat z námi navržených motivů, které překlopíme do firemních barev, nebo pro vás vytvoříme unikátní vzory podle vašich požadavků. Chybět nebude samozřejmě ani vaše logo, pokud po něm zatoužíte.

Ponožky můžeme déle opatřit sladěnou etiketou a dárkovým obalem, který pro vás navrhneme v souladu s vaší představou a následně i vyrobíme. Přečtete si více informací o tom, jak vznikají ponožky na zakázku.

Budeme se těšit na tu vaši!

Movember se Sokinem.

Movember se Sokinem.

„Když si nechám narůst knír, zachráním bráchu.“ Slogan akce.

Hmm…. Jsem žena a mám jen ségru.

Ale mám manžela, který je zaměstnán natolik svými životními i pracovními úkoly, že nehodlá ztrácet ani myšlenku na to, že by si své „mužství“ měl vyšetřit. Leda kdybych prý chtěla já.

Mám tátu. Ten nemá zase čas řešit svoje zdraví – prý na co, když to všechno funguje tak, jak má… a už vůbec nebude čekat frontu v čekárně ordinace své lékařky (!), aby jí jen tak ukazoval Jeho svátost pro kontrolu. Nemyslitelné.

Nicméně mám spoustu přátel, kamarádů, bratranců. A i přesto že občas muže – my ženy – považujeme za nepochopitelná stvoření, chceme je mít neustále nablízku. Ale chceme, aby byli zdraví. Vždyť jen s tou jejich rýmičkou pomalu končí svět! Neumíme si představit, kdyby to bylo něco horšího… Kdyby ten svět opravdu mohl skončit.

Takže, milé dámy, nevím jak Vy, ale já se své depilace horního rtu nevzdám! Kníra se zbavuji pravidelně několik let a měnit to opravdu nehodlám. Odvahu těm našim chlapům dodám raději tím, že si navléknu ponožky s MO a hrdě se s nimi budu chlubit, aby se o nich mluvilo. O tom to je. Protože, milé dámy, nejde jen o ně, ale i o nás!

A Vy, pánové, na co ještě čekáte? Otevřete, prosím, oči. Milujeme Vás, potřebujeme Vás, vážíme si Vás. Tak když ne pro sebe, tak aspoň pro nás a naše děti.

Z každých v listopadu prodaných ponožek s knírkem věnujeme nadaci MUŽI PROTI RAKOVINĚ 30,- Kč. 

Vaše milující ženy.

 

 

Najdi si svou srst – aneb lov ponožek

Najdi si svou srst – aneb lov ponožek

Do jaké skupiny ponožkářů patříte?

Víte, že ponožky jsou nejstarším druhem lidského oděvu? Píše se, že jejich historie začala už v době kamenné, kdy si naši předkové začali balit nohy do zvířecích kůží… No, štěstí, že už nemusíme každý měsíc lovit tchoře nebo zlaté lišky pro jejich krásně hřejivou srst. Jak by to pak vypadalo? Na mobilu bychom měli jistě stažené aplikace „najdi si svou srst – aneb lov pro ponožky“. Kdo ví, k jaké srsti by nás ty souřadnice zavedly… (ke kontejnerům?  K hajnému do myslivny? …k sousedce? :-D )

A další věc, když si představím, co všechno by mi lezlo po noze, kdybych si ušila ponožky například ze zajíce, jdou na mě mdloby. Na druhou stranu bych pak ale nemusela chodit na drahou pedikúru a vše by bylo jaksi natural. Velké plus by ale dnes bylo za značku BIO! A navíc je to bez obalu. Nicméně, vraťme se do reality. Zvířátka máme rádi, až na ty krysy, a hlavně jsme dost pohodlní. Pak tu vidím jedinou cestu, jednoduchou, a přesto originální.  Prostě Sokino.

Sama pro sebe jsem si udělala malý sociologický průzkum a zjistila jsem, že ponožky opravdu tvoří charakter člověka. Vidíte někoho neznámého, ač nechcete, proběhne první hodnocení vizáže a škatulkování. Někdo to dělá podvědomě, jiný cíleně.  Každopádně vás první kontakt ovlivní do budoucna. Pak to může být: „ten s úsměvem na tváři“, „ten s velkým nosem“ anebo „ta s těmi barevnými ponožkami“.

Vyšlo mi několik skupin.

 PONOŽKY V SANDÁLECH

Historie se opakuje, říká se. Další zajímavý fakt je, že římští legionáři nosili ponožky v sandálech, aby měli na dlouhých pochodech trochu komfortu. A co mi to připomíná?! Mám ten dojem, že je to naše národní stigma, jak poznat Čecha! No a co! Když je to pohodlné a navíc historicky osvědčené, že? ???? A k tomu ten řízeček na cesty. Ale… proč tedy nekoupit aspoň ty ponožky vkusně a vtipně, aby ostatní viděli, že se nebojíme?! Pravda je, že to není úplně můj šálek kávy, ale mám okolo sebe dost přátel, chytrých a vtipných, a ty ponožky do těch sandálů stejně narvou! Pod tlakem veřejnosti pak s nelibostí chodí bosi. A kde je tolerance? Když to mají rádi, proč se jim budu smát? Směju se někomu, že nosí brýle a ne čočky? Nebo depešákům pro jejich černou? At si prostě každý nosí, co je mu libo.

DOPORUČUJEME: Déšť skandinávský

 PONOŽKY NA NOŽKY

Všimla jsem si, že je skupina lidí, kteří ponožky dost podceňují. Většinou volí tmavé barvy a nenápadné vzory. Ráno si navléknou ponožky s dírou, vybledlé, vytahané… každou jinou (podobnou)… nedej bože, aby pak v průběhu dne mělo někde zaznít: „můžete si prosím vyzout boty?“ …a na návštěvě pak strkají nohy pod sedačku, nebo ohýbají palce pod chodidlo, aby nebyla vidět ta díra na palci. Nezlobte se na mě, ale zlatí „sandálaři“! Tihle všichni by se měli opět inspirovat minulostí, tentokrát svatými muži Evropy, kteří nenosili ponožky jen proto, aby na nohách něco měli, nýbrž na znamení čistoty.

DOPORUČUJEME: Parník žlutý

MOCNÉ PONOŽKY

Zajímavé také je, že na konci prvního tisíciletí byly ponožky významným statusovým znakem. Pokud byl někdo bohatý a měl vliv, nosil barevné ponožky. A to je moje třetí skupina. Nejsympatičtější.  Skupina „úspěšných a sebevědomých“, která poslední dobou začíná být v popředí. Tato skupina hledá kvalitu a originalitu. Nebojí se kombinací, a hlavně řečí okolo… „co budou říkat v práci?“. Mají svoji hlavu, svůj styl a to je IN. Pro ženy je to rozpustilost, pro muže je to únik ze všední šedi předepsaného dress code. Oblékání je prostě hra. A to nás baví od dětství…

DOPORUČUJEME: Světlé červená

Jedno ale mají všichni společné -  chtějí kvalitu za rozumnou cenu, a tu najdou se SOKINO!

A kam patříte vy?

Ponožky pro Jeden svět 2019

Mezinárodní festival Jeden svět nabízí naše ponožky!

Jeden svět je největší mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který probíhá v těchto dnech. Promítají se dokumenty z africké vesnice, z bruselského předměstí, východoslovenské romské osady nebo i z obýváku bratrů Okamurových… a spoustu jiných okének se otevře ve společném tématu identity a hledání toho, co společnost spojuje. Je nám ctí, že jsme mohli přispět malým dílem a ponožky Sokino se tak staly jedním z reklamních předmětů festivalu.

Jako jeden z hlavních hostů přijel premiér tibetské exilové vlády, který současně udělí cenu Homo Homini za rok 2018 nikaragujské chudé farmářce Francisce Ramírezové, které se podařilo mobilizovat statisíce lidí a bojovat za svoji půdu.

Jen si představte! Tibetský pan premiér ráno vstane a natáhne si ponožky s nápisem Sokino! A paní Ramírezová, která bude třeba jednou paní prezidentka Nikaraguy, bude kráčet v ústrety všem příkořím v její zemi v ponožkách z Čech!

 

Nemyslete si, kdyby je ty ponožky škrtily, nebo by se v nich nohy potily, mohlo by to ovlivnit mnohá vyhrocená jednání o míru a lidských právech. Jednoduchá rovnice, však to znáte. Tyhle věci člověka prostě rozladí, ať už se jedná o premiéra, bojovnou farmářku nebo o zaměstnance supermarketu. Chceme tvořit svět! Vy ne?

Další jednoduchá rovnice. Štěstí.

Add 1: Kde je ta Nikaragua?

Add 2: Není třeba přemýšlet o vhodnosti daru ponožek Sokino paní Ramírezové a panu premiérovi.

Add 3: Štěstí – jev, kdy člověk náhodně objeví něco příjemného, co vůbec nehledal.

Sv. Valentýn

Sv. Valentýn a jeho překlad do běžného českého života - pro ni i pro něho

Jsi-li žena, čti níže.

Jsi-li muž, přeskoč první dva odstavce.

 

Zase ten Valentýn! Všude srdce a rudo jak na prvního máje… Samozřejmě, že miluji a on miluje mě, ale tenhle svátek mi každý rok přijde tak trochu navíc. Nechce se mi dávat dárky právě tento den, na povel, protože ho miluji a právě teď se mu musím přiznat. Máme i jiné dny, kdy si vyznáme vzájemnou lásku (kromě těch „svých dnů“). Běžně to tak i děláme… Například každou středu…  „Máš mě ještě rád?“ ptám se…. „To víš, že Tě mám moc rád,“ přitulí se…

Na druhou stranu. Proč nedostat dárek jako ostatní? Vždyť si ho zasloužím – chodím do práce, doma je celkem i uklizeno, děti netrpí hlady… On zase posílá peníze, stará se o auto (to je asi všechno…). Nakonec to nemusí být dárek, který okatě říká „miluji Tě“. Mohl by to být dárek, který říká „DĚKUJI“.  A to se mi zdá už přijatelnější. Vždyť bez něho by mi bylo smutno, i přes to všechno. Takže, Valentýne, děkuji! Koupím dárek nám oběma, protože on klasicky nemá čas. Ponožky jemu i mně. A když je ten Valentýn, ty červené jsou nejlepší!

 

IMG_3001_3

 

Pro NĚHO (pro její něhu bez hněvu)

Skončily Vánoce a zase abych kupoval další dárek, protože doma uslyším nenápadnou poznámku o tom, že je ten Valentýn. Uvidím její zvídavé pohledy a naději v očích, jestli něco neschovávám za zády, když ten osudný den přijedu z práce. Minulý rok to celkem vyšlo, musel jsem odjet na služebku. Ale letos se ode mě očekává akce, i když se jakože naoko oba tváříme, že nic. Ale to NIC je past. Za tím NIC je mnoho. Někdy všechno.

Minimálně jde o ten večer a klid. Nemám rád obchoďáky, houfy lidí a ztracený čas! Spodního prádla má plný šuplík, čokoládu nejí, zase drží dietu… parfém? Dostala k Vánocům. Já bych si koupil třeba novou raketu na tenis. Nebo ponožky. A proč vlastně ne? Jsou červené a budou i hezky zabalené. A těch červených si všimne každý – kamarádky jí je pochválí a já budu mít kladné body za originalitu. A lásku.

Takže rozhodnuto. A hlavně vyřešeno! http://www.sokino.cz/ponozky-cervena/ posílám asistentce se vzkazem „velikost 39“.

 

IMG_2957_1

 

 

 

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.