Jak vybrat ponožky podle materiálu? 3 + 1 tip od Sokino

Nejen oblíbený vzhled, ale i kvalitní materiál je při výběru ponožek důležitý. Pokud se výrobci ponožek povede skloubit oboje, můžete mít jasno na první dobrou. Jaké složení nabízejí české ponožky Sokino a podle čeho poznáte prémiovou kvalitu? Čtěte dále… 

 

Po ponožkách, které zajišťují pohodlí a přispívají ke správné péči o nohy, pátrá stále více lidí. Nemusí to být jen ti, kteří mají problém se zvýšeným pocením nohou a následným zápachem, ale obecně lidé, kteří mají rádi komfort a kvalitní výrobky s dlouhou životností.

 

Hoďte nohy do pohody: Nejlepší možné složení ponožek

Naše ponožky typicky tvoří 85 % česané bavlny, 10 % polypropylenu s ionty stříbra a 5 % elastanu. U merino ponožek je to pak 70 % kvalitní merino vlny, 25 % polypropylenu a 5 % elastanu. Pojďme se podívat, co to znamená v praxi.

 

1. Kvalitní bavlna hřeje i dýchá

V Sokino používáme certifikovanou česanou bavlnu, která je odolnější vůči mechanickému namáhání, a prošoupání ponožek tedy jen tak nehrozí. Díky vysokému podílu bavlny jsou ponožky také příjemné na dotek a celodenní nošení. Kvalitní bavlna je totiž vždy jemná a prodyšná.

 

2. Polypropylen pruží a zpevňuje

Pokud se umělých vláken stále tak trochu bojíte, tak u polypropylenu k tomu není rozhodně důvod, právě naopak. Rychle a spolehlivě odvádí vlhkost z pokožky, má termoizolační schopnosti, je lehoučký a zároveň pevný a nevyvolává alergické reakce. Co více si přát? Ještě něco bychom měli: Je také stálobarevný.

 

3. Ionty stříbra chrání před bakteriemi

Ponožky s ionty stříbra zabrání útoku bakterií na sebemenší kapičku potu, a tím snižují zápach nohou i po celodenním nošení. Ionty stříbra jsou pevně zabudovány již v samotné struktuře polypropylenového vlákna, a proto jsou odolné i vůči praní. Jste někdy doslova celý den na nohou? Pak věřte, že vás ponožky se stříbrem nezradí.

 

Tip na závěr: Ponožky pro celou rodinu

Snad už jen pomyslnou třešničkou na dortu (nebo klidně na ponožce) je to, že všechny ponožky Sokino mají zdravotní lem a řetízkovanou špici. Jsou vhodné pro ženy i muže a nezapomínáme ani na děti. Pohodlí a kvalitní ponožky jsou důležité pro celou rodinu. Přesvědčte se sami.

Stačí si už jen vybrat ty pravé pro vás!