S pohodlnými a funkčními ponožkami určitě zabodujete víc než s nepotřebnými předměty, které často končí v koši

Rozhovor s Vierou Kotulánovou, zakladatelkou a majitelkou Sokino

Kvalitní ponožky Sokino si můžete nechat vyrobit v jakémkoli designu, ve firemních barvách i s vaším logem. Všechny ponožky vznikají v Česku a jsou vyráběny v prémiové kvalitě. O tom, jak celý proces probíhá, si s Vierkou povídala zvídavá copywriterka Lenka.

 

Na úvod bych tě, Vierko, ráda požádala o několik tipů, jak originální ponožky využít, komu je darovat nebo při jaké příležitosti je využít...

Dávno už neplatí, že ponožky jsou pouze praktickým dárkem bez nápadu. Naopak. Můžete jimi obdarovat zaměstnance nebo obchodní partnery, kteří vtipný a originální dárek určitě ocení. Dobrou příležitostí může být výročí společnosti, zavedení nového produktu nebo třeba chystání vánočního překvapení. Nabízí se ale také podpora charitativních projektů, jako je Movember, kdy dáte jako firma nebo jedinec nenásilně najevo, že se k dané aktivitě připojujete. Zmínit musím také použití ponožek v oblasti merchandise a jako podporu prodeje vybraných produktů.

Děkuji za skvělé nápady. Z jakého typu ponožek a materiálů mohu vybírat? Doporučila bys mi některé ponožky k výše uvedeným účelům třeba více než jiné?

Vybrat si můžeš z různých materiálů. Záleží na tom, k čemu jsou ponožky určené. K výše uvedeným účelům bych ti doporučila bavlněné ponožky. Pro komfort našich zákazníků jsme pečlivě vybírali to nejlepší možné složení. Z dalších materiálů bych doporučila merino vlnu, která dokonale reguluje tělesnou teplotu – v létě chladí, v zimě zahřeje. Děje se tak díky vzduchovým kapsám, které se vyskytují uvnitř přírodního dutého vlákna a vytvářejí příjemné teplé mikroklima přímo na kůži. Merino je zároveň velmi vzdušné a uvolňuje přebytečné teplo, což zabraňuje přehřátí. Merino vlna zkrátka zajišťuje pohodlí bez ohledu na počasí.

Prima, tak mám vybráno a jak je to prosím s návrhem grafiky?

Grafický návrh pro klienty připravujeme většinou my, a to na základě jejich požadavků. Obvykle se jedná o firemní ponožky s logem nebo design spjatý se zavedením nového produktu. Snažíme se navrhovat ponožky v provedení, které budou koncoví zákazníci rádi nosit. Naším cílem je vyrábět kvalitní a originální ponožky, které neskončí na dně skříně. Tato část spolupráce je nejdůležitější, protože klienti mají nějakou představu a my ji musíme skloubit dohromady s reálnými možnostmi výroby, tedy pletením.

Uvidím nějaký vzorek ke schválení, než proběhne samotná výroba?

Ano, každá zakázka je unikát, a proto vždy musíme vyrobit vzorek ponožky, který dostane klient k posouzení z hlediska kvality materiálu, vzoru a barevnosti. Někdy se vzorek mírně upraví, případně se změní barvy. Teprve po jeho schválení proběhne samotná výroba zakázky.

Ráda bych ponožky opatřila etiketou a nechala je dárkově zabalit, v tom mi Sokino také pomůže?

U nás v Sokino pro klienty rádi vymyslíme i etiketu a potištěný dárkový obal, které budou ladit s designem ponožek. Obaly lze potisknout oboustranně a zákazníci to dost často využívají.

V jakých termínech mohu svou zakázku očekávat?

Samotné výrobě zakázky, která obvykle trvá čtyři až šest týdnů – záleží na velikosti objednávky, předchází výše popisovaný proces příprav a konzultací s klientem. Ten trvá někdy týden, ale někdy také několik měsíců. Takže vše je o dohodě. Už jsme zvládli zakázku i s přípravami za tři týdny.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho spokojených zákazníků.